Trudny wybór pierwszych bucików

Znalezienie pierwszych butów dla dziecka może być trudnym zadaniem. Nie dlatego, że na rynku brakuje tego typu produktów. Oferta jest naprawdę bardzo szeroka. Bardziej chodzi o to, że należy dokonać prawidłowego wyboru, a nie każdy but będzie dla dziecka odpowiedni. Poza tym rodzice, dla których jest to pierwsze dziecko, mogą nawet nie zdawać sobie sprawy, jak istotny jest prawidłowy dobór obuwia.

Buty zdrowe i wygodne

Rozglądając się po sklepowych półkach, czasem można dostać oczopląsu. Kolory, style, rodzaje butów – naprawdę trudno nawet zawęzić pole poszukiwań. Wiele zależy też od pory roku, podczas której maluch zaczyna maszerować i konieczny jest zakup obuwia. Wiadomo, że latem wybierzemy inne buty niż zimą. Na szczęście są producenci, w przypadku których nie ma znaczenia, czy potrzebujemy produktów przewiewnych, czy ciepłych i wodoszczelnych. Na przykład pierwsze buty Emel można kupić na różne pory roku. Gama produktów tej marki jest na tyle szeroka, że uda się znaleźć coś dla chłopca i dla dziewczynki, coś w bardziej stonowanych, ale też rzucających się w oczy barwach, coś krótszego i nie tylko. Poza tym szyte są ręcznie, warto zwrócić na to uwagę. Są nie tylko stylowe i modne, ale też, co najważniejsze, zdrowe.

Zdrowe, czyli jakie buty?

Odpowiednie obuwie to podstawa dla zdrowia i prawidłowego rozwoju dziecka. Ten argument ma szczególne zastosowanie dla maluchów stawiających swoje pierwsze kroki. W ich przypadku sposób stawiania stopy, chodzenia, prawidłowego zginania w stawach ma kolosalne znaczenie dla prawidłowego rozwoju. Co jest więc istotne w butach? Choćby fakt, z jakiego materiału powstały. Kluczowe jest na przykład, by przepuszczały powietrze, czyli były oddychające. Pochłanianie nadmiaru potu jest równie ważne, podobnie jak ewentualne antybakteryjne materiały wewnątrz buta.

Aby maluch prawidłowo się rozwijał, warto pamiętać o kilku kwestiach. Podeszwa powinna być elastyczna i antypoślizgowa. To aspekt zdrowotny, ponieważ stopa prawidłowo się ugina, ale także bezpieczny, gdyż łatwiej jest uniknąć ewentualnego upadku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Releated

Pierwsze buty dziecka. Wybierz odpowiednie

Prawidłowy rozwój dziecka to nie tylko nauka mówienia, rysowania czy chodzenia. W przypadku tej ostatniej czynności to także odpowiedni sposób stawiania stopy, a co za tym idzie, prawidłowe pokonywanie dystansu krok po kroku. Aby ułatwić to zadanie dziecku, które dopiero nauczyło się chodzić i jeszcze nie czuje się zbyt mocno na nogach, koniecznie trzeba pomyśleć […]