Obuwie także do domu

Dzieci potrzebują butów na podwórko, do szkoły lub przedszkola, jako pomoc przy nauce chodzenia albo po prostu do domu. Najmniejsze dzieciaki powinny raczej używać skarpetek, ale kiedy zaczynają już stawiać pierwsze kroki, dobrze jest mieć na nogach obuwie. Z tym że warto pamiętać, drodzy rodzice, iż nie każdy but jest odpowiedni, a szczególny wymiar ta informacja ma właśnie w stosunku do dzieci.

But butowi nierówny

Jest kilka zasad, którymi warto się kierować podczas wyboru butów dla dzieci. Przede wszystkim podeszwa powinna być elastyczna, czubki szerokie i wysokie, a pięta stabilna. Dzięki tym cechom nie tylko nie zaszkodzimy małym stopom, ale też wspomożemy rozwój maluchów w kwestii postawy i chodzenia. Warto o tym pamiętać, ponieważ ewentualne próby czy konieczność poradzenia sobie z wadami mogą być i trudne, i stresujące, zarówno dla rodziców, jak i dla dzieciaków. Koniecznie pamiętajmy więc o prawidłowym doborze obuwia i nie chodzi tylko o buty wyjściowe, czyli na dwór. Także domowe są istotne, ponieważ to w nich wielokrotnie maluchy spędzają najwięcej czasu.

Zdrowe kapcie na miarę potrzeb

Na szczęście wybór kapci jest bardzo szeroki, a i producenci zdają sobie sprawę z tego, że warto wybierać odpowiednie, czyli zdrowe obuwie. Chociażby firma Renbut kapcie oferuje w rozmaitych kolorach, stylach, designie czy różnym sposobie zapinania. Na co zwracać uwagę w przypadku tej części garderoby? Przede wszystkim materiał. Niech będzie lekki i przewiewny, na przykład bawełniany, aby stopa nie pociła się. Stanowi to również sporą wygodę, a nóżka na pewno lepiej się czuje w obuwiu z tego rodzaju materiału. Poza tym zapięcia. Dobrze jest, kiedy wygodnie wkłada się but, a więc gumka lub rzep, ewentualnie klamra będą dobrymi rozwiązaniami. Przy okazji te sposoby stanowią świetny sposób na dostosowanie obuwia do grubości nogi.

Podsumowując, wyjściowe buty oczywiście mają znaczenie. Dobrze, jeśli dobrze się prezentują, na tym na pewno nam zależy. Powinny jednak być także zdrowe i wygodne. Tej zasady należy się trzymać również w przypadku kapci do domu. Tu też musimy przecież dbać o postawę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Releated

Kapcie przydatne w domu i w przedszkolu

Obuwie, które dziecko nosi w domu, ma znaczenie. Fakt, w momencie, kiedy jeszcze nie umie chodzić albo dopiero stawia pierwsze kroki, lepsze są skarpetki, ale z czasem warto zastanowić się nad kupnem jakichś miękkich butów, czyli na przykład kapci. Będą na pewno przydatne, o ile oczywiście wybierzemy takie, które spełnią najważniejsze wymagania. Właśnie tak, nawet […]